Bauring po novom

Majiteľka modernej kuchynskej zostavy nás oslovila s požiadavkou nenáročnej prerábky v stavebnej panelovej sústave Bauring. Oproti pôvodnému umiestneniu jednotlivých dielov zostavy sme mali možnosť presunúť rúru s mikrovlnou na miesto niekdajšej potravinovej skrine. Ostatné prvky zostali na pôvodnom mieste s ohľadom na nemeniace sa umiestnenie vývodov vody a elektriny.

kuchyňa v Bauringu

Nerovnosti pôvodnej stavby bolo nevyhnutné korigovať výdrevami za zástenou. Zachovanie dostupnosti v mieste pôvodných rozvodov a ‚stúpačiek‘ rovnako.

kryt radiátora Bauring

Spôsob integrovaného otvárania s LED osvetlením sme prezentovali už v » tomto článku «.

Kryt radiátora zachoval dostupnosť aj funkčnosť výhrevného telesa. Zároveň sa vytvoril pracovný priestor pod oknom, ktorý chýba v pôvodnom rozložení. Zástenu po boku skrine s rúrou sme osadili s ohľadom na čistenie a údržbu, pri manipulácii s jedlom, ktoré v tejto časti pripravujete.

jedálenská časť

Roh s jedálenským stolom a policami sme tvorili na základe myšlienky samotnej majiteľky.

Nerezový drez Blanco® prirodzene zapadá do betónového dekoru pracovnej dosky. Osvedčila sa nám aj kombinácia spotrebičov Whirlpool® v prevedení champagne, ktoré zapadli do zemitých odtieňov drevodekoru Egger® dub bardolino šedý.